HOME

 

 

 

KONTAKT KONTO

 

 

 

KOCIAKI

 

 

 

ZAKUP

 

 

 

HODOWLA

 

 

 

KOCURY

 

 

 

KOTKI

 

 

 

LINKI

telefon: (+48 22) 251 22 54; +48 510 496 683

 

Kilka słów o hodowli kotów
brytyjskich i o nas

 

Koty brytyjskie krótkowłose to szczególna rasa kotów, która zawładnęła sercami wielu ludzi i chyba tak będzie już zawsze.

Nazwa hodowli kotów brytyjskich krótkowłosych MOON RIVER zarejestrowana jest w WCF i FIFe, a my jesteśmy członkami Polskiego Związku Felinololgicznego, który jest pełnoprawnym członkiem światowej organizacji felinologicznej World Cat Federation.

My - czyli ja, Krystyna i moja córka Marta, z którą od lat prowadzę hodowlę kotów brytyjskich krótkowłosych.

Hodowla powstała w 1995 roku i działa nieprzerwanie do chwili obecnej.

Minęło już sporo lat od momentu, w którym pojawił się pierwszy kot w naszym domu. Była to kotka perska - czarna Gracja, od której zaczęła sie nasza przygoda z kotami. Była świetną towarzyszką dla Atosa, wyżła ostrowłosego, którego posiadaliśmy już od kilku lat.

I jak to zwykle "w bajce bywa" tak i tym razem nie skończyło się na tym jednym kocie. Gracja "zmieniła się w hodowlę", hodowla zaczęła sie rozwijać a kotów przybywało. Przez kilka lat zajmowaliśmy się hodowlą kotów perskich i egzotyków.

Po paru latach istnienia naszej hodowli zakończyliśmy hodowlę persów i egzotyków a zajęliśmy się hodowaniem dwóch innych ras kotów: kotami brytyjskimi krótkowłosymi i devon rex'ami. Dwie najwspanialsze rasy kotów na świecie jakie można by sobie wyobrazić. Brytyjczyki - pluszowe, spokojne, dystyngowane i ciche oraz devon rex'y - trzpioty nie schodzące z rąk człowieka, "przymilasy" z.jedwabną skórką na brzuszku, o wjątkowej, wysokiej temperaturze ciałka...

I znowu kolejne lata mijały, Atos odszedł na "zielone pastwiska" a za jakiś czas Babcia Gracja i reszta "emerytów" poszła za nim... A devonki? przeprowadziły się do zaprzyjaźnionej hodowli.

Ostatecznie w hodowli pozostały wyłącznie koty brytyjskie krótkowłose.

kociaki egzotyki, devon, brytyjskie krótkowłose

Specjalizacją hodowli Moon River są koty brytyjskie krótkowłose w kolorze niebieskim, ale czasmi rodzą się w hodowli również kociaki liliowe (prawo genetyki czyli podkładu genetycznego kotów niebieskich).

Nasza fascynacja kotami brytyjskimi jest niezmienna. Nie ma drugiej takiej rasy kotów (przynajmniej dla nas) by ciągle brytyjczyki nas nie fascynowały i zachwycały. Nie ma nic bardziej wspanialego niż przyglądać się maleńkim niedźwiadkom jak dorastają.

 

Krystyna * Marta * hodowla MOON RIVER*

 

GÓRA *TOP